fbpx

header b

Chceš dostat včas informaci o koncertu?

Zaregistruj se tady a zaškrtni si jen ten kraj (či kraje), kde tě koncert zajímá. To proto, abychom neobtěžovali například Ostráváka informací o koncertě v Chebu, kam za námi asi nepojede. Ačkoli na specifické pražské koncerty Písničkáři sobě jezdí diváci z daleka... Rezervace na koncerty a předprodej vstupebek je uvnitř události.

Kromnów, Písničkáři sobě / Pieśniarze sobie

Písničkáři sobě
0
rimsky-bojda-icag
Datum:: sobota, 24. listopad 2018 17:00

Místo konání:: Artystyczna Galeria Izerska  |  Město:: Kromnów, Polsko

Písničkáři sobě / Pieśniarze sobie.

Petr Rímský uvádí setkání českých a polských písničkářů. / Petr Rímský przedstawia spotkanie czeskich i polskich pieśniarzy.

Czeski bard Petr Rímský zaprasza na spotkanie polskich i czeskich pieśniarzy w regularnym, delikatnie improwizowanym programie. Razem z Petrem spotkania moderuje i tłumaczy Bogna Piter z Wrocławia. Miejscem koncertów są miasta partnerskich regionów: czeski Liberec i polski Kromnów.

rimskymarek bojdaW premierowym odcinku programu swoją twórczość przedstawi autor, Petr Rímský – pieśniarz indywidualista, w którego twórczości przeplatają się, obok folku, elementy chanson, jazzu i bluesa. To wyborny, pomysłowy gitarzysta z niepowtarzalnym sposobem grania. Głębokiego, ujmującego głosu Petra nie da się pomylić z żadnym innym głosem. Jego polskim partnerem będzie Marek Bojda – według Petra niepowtarzalny gitarzysta, grający wyjątkowo dobrze, przy tym jednak wyjątkowo mało. Tym więcej znaczy dla nas to, że Marek przyjął zaproszenie na koncerty. Bardzo się cieszymy na jego występ.

Niektóre utwory obu występujących artystów będą do dyspozycji w prostych przekładach do drugiego języka.

Jeśli nie możecie zobaczyć koncertu w Kromnówe, zapraszamy 22 listopada o godzinie 19:30 do Liberca. Szczegóły tutaj.

Český písničkář Petr Rímský uvádí setkání polských a českých písničkářů v pravidelném mírně improvizovaném pořadu. Spolu s Petrem moderuje a tlumočí Bogna Piter z Wrocławi. Hostiteli pořadu jsou Liberec a Kromnów – města partnerských regionů.

V premiérovém dílu pořadu se představí autor pořadu Petr Rímský jako svérázný písničkář, v jehož projevu se mísí prvky folku, blues i šansonu. Vynikající a nápaditý kytarista s jedinečným hráčským projevem. Petrův hluboký a podmanivý hlas je nezaměnitelný. Polským partnerem mu bude Marek Bojda. Petr o něm říká, že je to výjimečný hráč. Hraje výjimečně dobře a bohužel také výjimečně málo. Tím více si vážíme toho, že pozvání na koncerty přijal. Těšíme se na Markův velmi sympatický projev.

Některé písně obou protagonistů budou k dispozici v jednoduchých překladech do druhého jazyka.

Pokud nemůžete navštívit pořad v Kromnówě, můžete jej vidět už 22. 11. od 19.30 hodin v Liberci. Podrobnosti tady.

plakat A4 2018 11 22 24 liberec kromnow

 

Adresa:
b, Kromnów 47
58-512 Kromnów, Polsko

 

Mapa:


 

Seznam termínů


  • sobota, 24. listopad 2018 17:00

Powered by iCagenda

 písničkář