fbpx

header b

Chceš dostat včas informaci o koncertu?

Zaregistruj se tady a zaškrtni si jen ten kraj (či kraje), kde tě koncert zajímá. To proto, abychom neobtěžovali například Ostráváka informací o koncertě v Chebu, kam za námi asi nepojede. Ačkoli na specifické pražské koncerty Písničkáři sobě jezdí diváci z daleka... Rezervace na koncerty a předprodej vstupebek je uvnitř události.

Liberec, Písničkáři sobě / Pieśniarze sobie

Písničkáři sobě
0
rimsky-bojda-icag
Datum:: čtvrtek, 22. listopad 2018 19:30

Místo konání:: Experimentální studio  |  Město:: Liberec, Česko

Písničkáři sobě / Pieśniarze sobie.

Petr Rímský uvádí setkání českých a polských písničkářů. / Petr Rímský przedstawia spotkanie czeskich i polskich pieśniarzy.

Český písničkář Petr Rímský uvádí setkání polských a českých písničkářů v pravidelném mírně improvizovaném pořadu. Spolu s Petrem moderuje a tlumočí Bogna Piter z Wrocławi. Hostiteli pořadu jsou Liberec a Kromnów – města partnerských regionů.

rimskymarek bojdaV premiérovém dílu pořadu se představí autor pořadu Petr Rímský jako svérázný písničkář, v jehož projevu se mísí prvky folku, blues i šansonu. Vynikající a nápaditý kytarista s jedinečným hráčským projevem. Petrův hluboký a podmanivý hlas je nezaměnitelný. Polským partnerem mu bude Marek Bojda. Petr o něm říká, že je to výjimečný hráč. Hraje výjimečně dobře a bohužel také výjimečně málo. Tím více si vážíme toho, že pozvání na koncerty přijal. Těšíme se na Markův velmi sympatický projev.

Některé písně obou protagonistů budou k dispozici v jednoduchých překladech do druhého jazyka.

Pokud nemůžete navštívit pořad v Liberci, můžete jej vidět 24. 11. od 17.00 hodin v Kromnówě. Podrobnosti tady.

Czeski bard Petr Rímský zaprasza na spotkanie polskich i czeskich pieśniarzy w regularnym, delikatnie improwizowanym programie. Razem z Petrem spotkania moderuje i tłumaczy Bogna Piter z Wrocławia. Miejscem koncertów są miasta partnerskich regionów: czeski Liberec i polski Kromnów.

W premierowym odcinku programu swoją twórczość przedstawi autor, Petr Rímský - pieśniarz indywidualista, w którego twórczości przeplatają się, obok folku, elementy chanson, jazzu i bluesa. To wyborny, pomysłowy gitarzysta z niepowtarzalnym sposobem grania. Głębokiego, ujmującego głosu Petra nie da się pomylić z żadnym innym głosem. Jego polskim partnerem będzie Marek Bojda – według Petra niepowtarzalny gitarzysta, grający wyjątkowo dobrze, przy tym jednak wyjątkowo mało. Tym więcej znaczy dla nas to, że Marek przyjął zaproszenie na koncerty. Bardzo się cieszymy na jego występ.

Niektóre utwory obu występujących artystów będą do dyspozycji w prostych przekładach do drugiego języka.

plakat A4 2018 11 22 24 liberec kromnow

Jeśli nie możecie zobaczyć koncertu w Libercu, zapraszamy 24 listopada o godzinie 17:00 do Kromnowa. Szczegóły tutaj.

 

Adresa:
Lidové sady 425/1
460 01 Liberec, Česko

 

Mapa:


 

Seznam termínů


  • čtvrtek, 22. listopad 2018 19:30

Powered by iCagenda

 písničkář