fbpx

Písničkáři sobě

Lehce improvizační pořad těch, kdo se nebojí opustit komfortní zónu perfektně nacvičeného a neustále opakovaného. Kdo nemají strach, že se seknou, že budou někdy srandovní jinde, než mysleli, že si pokazi „image“. Kdo jsou opravdu dobří a přitom jsou to lidi, ne stroje.

Chceš výhodné předplatné na všechny (nebo zbývající) koncerty „Písničkáři sobě“?

Připravili jsme pro Tebe možnost kdykoli si koupit elektronickou vstupenku na všechny respektive zbývající koncerty vždy s opravdu výraznou slevou. Úspora je od 140 Kč u posledních dvou koncertů až po 1.270 Kč za celou sezónu. Předplatné na celou sezónu respektive na zbývající koncerty vždy s výraznou slevou najdeš a koupíš elektronicky tady.


Koncerty „Písničkáři sobě“ a výhodné vstupenky jsou tady.


Praha, Petr Rímský a Kytarovka.cz – Písničkáři sobě

Písničkáři sobě
9
rimsky-icag
Datum:: středa, 25. květen 2022 19:30

Místo konání:: Divadlo Františka Troníčka  |  Město:: Praha, Česká republika

Praha, Petr Rímský a Kytarovka.cz – Písničkáři sobě

Podrobnosti připravujeme.

Petr Rímský

Lehce improvizační a neopakovatelný díl pořadu v Divadle Troníček.

Tentokrát vystoupí vybraní písničkáři z Petrovy kytarové školy www.kytarovka.cz, kterou Petr Rímský vede už přes třicet let. Už brzy zveřejníme, kteří to budou 🙂. Těšíme se na to, kam se naši absolventi posunuli. Zodpovíme i dotazy zájemců o školu. Zúčastnit se totiž mohou jak úplní začátečníci, tak i „staří pardálové”.

Samozřejmě bude i povinná skladba – Rímčákova písnička!!! Bude muzika, bude legrace, bude i vážno a hezky. O překvapení nebývá nouze.

Zdeněk HamříkPísničkář Zdeněk Hamřík se jezdil učit na kytaru k Miloši Dvořáčkovi a pak postoupil na naši kytarovou školu. S námi se bleskově naučil hudební nauku a spoustu hráčských dovedností, zvyků a fíglů. Jezdil opakovaně, pak začal pomáhat s organizací, asistovat Rímčákovi, a dokonce v jeho stylu i samostatně učit. Pak vystrkal Petra zpět na scénu a zahráli spolu řadu koncertů. Nakonec vyprovokoval společné natáčení desek s Petrem, který tu svou dokončil, zatímco Zdeněk povýšil na šéfa katedry a už to nestihnul. Třeba ho vyprovokujeme teď. Z dochovaných fotek je vidno, že už mu taky léta nestojí 😛. Těšíme se, Zdeňku!

Josef PucholtJosef Pucholt (na obrázku ten mladší vpravo, vlevo je žák písničkář Petr Vašina 😛) přijel poprvé na kytarovku a dokázal se i ve všeobecném veselí povýšit na roli, kterou jsem míval v dobách školní docházky já. Třídní šašek. Mnohou srandu stvořil sám, často byl ale po ruce na kdejaké vtípky všech, včetně mých. Hrál způsobem lehce připomínajícím padoucnici a tak strašně chtěl, až to rvalo srdce, struny i játra. Ale vážně. Pepa si ve skutečnosti bral k srdci všechna poučení a technické rady a teoretickou logiku, ale především si doma hrál a hraje. Posunul se za pár let hodně, inspiruje se velmi správně v klasické hře, viz ukázka. Těšíme se, jak to bude vypadat s písničkami. Zda je kytara hezky podpoří a nepřebije. Pusťte si Pepovo video https://www.tiktok.com/@josef.../video/7097129277321153797? 

Petra doprovodí jeho parta Misitu – Veronika Skočdopolová, Petra Komorášová a Jan Procházka.

Foto: Antonín Volf, Marian Opletal, Lenka Pužmanová

plakat A4 2022 05 25 praha

 

Adresa:
Vladislavova 22
Praha, Česká republika

 

Mapa:


 

Seznam termínů


  • středa, 25. květen 2022 19:30

Powered by iCagenda

 písničkář