Chceš dostat včas informaci o koncertu?

Zaregistruj se na stránce tady a zaškrtni si jen ten kraj (či kraje), kde tě koncert zajímá. To proto, abychom neobtěžovali například Ostráváka informací o koncertě v Chebu, kam za námi asi nepojede. Ačkoli na naše specifické pražské koncerty Písničkáři sobě jezdí diváci z daleka...

Mohou nastat změny

Od začátku roku 2020 jsme museli řadu koncertů přesunout na jiné konkrétní termíny nebo pro ně teprve termíny hledáme. Doba pandemická je nejistá a termíny koncertů se stále mohou měnit. Děkujeme za pochopení :-).

Podzimní turné v Polsku

31. 10. 2019

Znovu se ochladlo a za takového počasí je nejlepší poslouchat koncerty pod střechami krásných míst. Pro listopad 2019 jsme připravili poslední letošní zájezd do Polska a vybrali jsme celkem tři místa v Polsku a jedno v Čechách, každé svým způsobem magické:

Čtvrtek 14. listopadu v 19:00 hod.: Piwnica Artystyczna pod Sowami, ul. Kraszewskiego 26, Wrocław
V létě zde vystupoval náš baskytarista Martin se svou kapelou MLO. Byli jsme se na nový klub a na kolegy podívat a rozhodli se, že tam uděláme letošní wrocławský koncert i my. Klub provozuje Dolnoslezské sdružení na podporu kultury a umění osob se zdravotním postižením WIDNOKRĄG. Našim hostitelem a dobrým duchem tohoto místa je nevidomý skvělý písničkář Leszek Kopeć, který vysílá pořad „Muzyczna cyganeria“ v rádiu Wrocław. Mimochodem před dvěma lety Petr a Leszek hráli společný koncert. Jsme velmi šťastní, že se opět setkáme.
Podrobnosti zde, událost na FB tutaj.

Pátek 15. listopadu v 19:00 hod.: Scéna „Pod hornickou lampou“; Klub Gwarek, ul. Reymonta 17, Kraków


rimsky icagJsou města a místa, na která se vracíme velmi rádi. K takovým patří už nejen Wrocław, ale také Kraków, kde jsme poprvé hráli před dvěma lety. Hostila nás Scéna ATA. Tentokrát Petr zavítá ve spřízněném klubu Gwarek, kde vystoupí v rámci cyklu „Scéna pod hornickou lampou“. A ocitneme se tam díky díky Joannie Sajdłowskiej, která tou scénou seznamuje mladou generaci studentů s hudbou „z archívů“. Poznali jsme se během koncertu ve wrocławském klubu „Ślimak“, kam se na nás přijela (skoro 300km!) podívat. A jak jsme se nejednou přesvědčili, „ślimak“ když se zatočí, zkracuje vzdálenosti...
Podrobnosti tutaj, událost na FB tutaj.

Sobota 16. listopadau v 19:00 hod.: Teatr Bezdomny Bohumila Hrabala, ul. Zamkowa 15, Żarów
To místo má jako patrona našeho „mistrza Hrabala“. To se nedá jen tak přejít. Obdivujeme totiž polskou úctu nejen ke svým, ale i k našim významným osobnostem. Náš poslední letošní koncert v Polsku se tedy odehraje ne prknech, na kterém pod dohledem zakladatele Ryszarda Dykcika vyrostlo mnoho „żarowskich“ herců. Letos to magické místo oslavuje 20. výročí. To jsme se hezky trefili!
Podrobnosti tutaj, událost na FB tutaj.

Na závěr ještě jeden koncert na scéně tak trochu domovské.

Středa 27. listopadu v 19:30 hod.: Divadlo Františka Troníčka, Vladislavova 22, Praha 1

Listopadové částečně improvizační cvičení „Písničkáři sobě“, kde pozvaní hosté zdaleka nehrají jen nacvičený standard, bude hostit již zmíněnou partu, ve které náš basák Martin Kalenda hraje svou původní roli kytaristy a spolu s ním kolega Pavel Lipták. Zahrají a zazpívají nám něco písni skupiny Mrakoplaš v odlehčené verzi tzv. MLO (Mrakoplaš Light Orchestra). Ovšem také budou hrát „povinnou skladbu“ – něco z repertoáru Petra Rímského. Jo a taky věci, o kterých zatím nemají tušení :-))).

Přijďte, poslouchejte, objevujte s námi.
Brzy na shledanou!Vytisknout   E-mail