header b

Changes may occur

Since the beginning of 2020, we have had to move a number of concerts to other specific dates or we are just looking for dates for them. Pandemic times are uncertain and concert dates may still change. Thank you for your understanding :-).

Praha, Petr Rímský a Kytarovka.cz – Písničkáři sobě

Písničkáři sobě
9
rimsky-icag
Date: Wednesday, 25 May 2022 19:30

Venue: Divadlo Františka Troníčka  |  City: Praha, Česká republika

Praha, Petr Rímský a Kytarovka.cz – Písničkáři sobě

Podrobnosti připravujeme.

Petr Rímský

Lehce improvizační a neopakovatelný díl pořadu v Divadle Troníček.

Tentokrát vystoupí vybraní písničkáři z Petrovy kytarové školy www.kytarovka.cz, kterou Petr Rímský vede už přes třicet let. Už brzy zveřejníme, kteří to budou 🙂. Těšíme se na to, kam se naši absolventi posunuli. Zodpovíme i dotazy zájemců o školu. Zúčastnit se totiž mohou jak úplní začátečníci, tak i „staří pardálové”.

Samozřejmě bude i povinná skladba – Rímčákova písnička!!! Bude muzika, bude legrace, bude i vážno a hezky. O překvapení nebývá nouze.

Zdeněk HamříkPísničkář Zdeněk Hamřík se jezdil učit na kytaru k Miloši Dvořáčkovi a pak postoupil na naši kytarovou školu. S námi se bleskově naučil hudební nauku a spoustu hráčských dovedností, zvyků a fíglů. Jezdil opakovaně, pak začal pomáhat s organizací, asistovat Rímčákovi, a dokonce v jeho stylu i samostatně učit. Pak vystrkal Petra zpět na scénu a zahráli spolu řadu koncertů. Nakonec vyprovokoval společné natáčení desek s Petrem, který tu svou dokončil, zatímco Zdeněk povýšil na šéfa katedry a už to nestihnul. Třeba ho vyprovokujeme teď. Z dochovaných fotek je vidno, že už mu taky léta nestojí 😛. Těšíme se, Zdeňku!

Josef PucholtJosef Pucholt (na obrázku ten mladší vpravo, vlevo je žák písničkář Petr Vašina 😛) přijel poprvé na kytarovku a dokázal se i ve všeobecném veselí povýšit na roli, kterou jsem míval v dobách školní docházky já. Třídní šašek. Mnohou srandu stvořil sám, často byl ale po ruce na kdejaké vtípky všech, včetně mých. Hrál způsobem lehce připomínajícím padoucnici a tak strašně chtěl, až to rvalo srdce, struny i játra. Ale vážně. Pepa si ve skutečnosti bral k srdci všechna poučení a technické rady a teoretickou logiku, ale především si doma hrál a hraje. Posunul se za pár let hodně, inspiruje se velmi správně v klasické hře, viz ukázka. Těšíme se, jak to bude vypadat s písničkami. Zda je kytara hezky podpoří a nepřebije. Pusťte si Pepovo video https://www.tiktok.com/@josef.../video/7097129277321153797? 

Petra doprovodí jeho parta Misitu – Veronika Skočdopolová, Petra Komorášová a Jan Procházka.

Foto: Antonín Volf, Marian Opletal, Lenka Pužmanová

plakat A4 2022 05 25 praha

 

Address
Vladislavova 22
Praha, Česká republika

 

Map


 

All Dates


  • Wednesday, 25 May 2022 19:30

Powered by iCagenda

 Songwriter