Praha - Písničkáři sobě

Písničkáři sobě
 Registrace ukončena
 
5
petr-spaleny-holobek-icag
Datum:: pondělí, 30. říjen 2017 19:30

Místo konání:: Divadlo za plotem  |  Město:: Praha 8-Bohnice

Písničkáři sobě - Petr Rímský, Jiří Holoubek, Jan Spálený

Pravdelné malinko improvizační setkání s pozvanými osobnostmi, u nichž prověřujeme imrovizační schopnosti a vymýšlíme všelijaké taškařice :-). Od nové sezóny je petrovým partnerem a hostitelem Jiří Holoubek v termínech, kdy mu to čas dovolí :-). Říjnový pořad bude trochu rozhlasácký.
Šiřte to dál, sdílejte a hlavně přijďte, je to živé a je to život.

Hostem pořadu bude v říjnu

Jan Spálený

Táta českého blues a rozhlasák.
Ostravský bard a kdysi rozhlasák Milan Kaplan napsal:

Když se řekne písničkář, tak vlastně hned vzniká v hlavě rychlé spojení s folkem, a to, aniž by to tak bylo správně. Písničkáři jsou totiž muzikantskou kategorií, která překračuje žánrová vymezení a kterou najdeme u dechovky, jazzu, folku, hip hopu, metalu i mainstreamu. A není vůbec důležité, do které žánrové škatulky je posadíme, pokud si přiznáme, že to zásadní je jejich schopnost vyprávět a že je hříchem neslyšet a nenaslouchat.

Honza Spálený. Nestor českých písničkářů. Na počátku jeho kariéry si nikdo pořádně neuvědomil, jak silné melodie, texty a způsob vyprávění na scéně u klavíru vzniká. Samotný bez svých ASPM vystupuje Honza jen málokdy, a přesně v této poloze vynikne jeho schopnost písničkářského vypravěče s neuvěřitelným muzikálním darem.

Hostitelé

Petr Rímský a Jiří Holoubek

Jiří Holoubek. To je taky rozhlasák. Aktivní "Dvojkař". Tím myslím stanici ČRo2, jinak je Jirka samozřejmě jednička! Vedle rozhlasu stíhá hrát se Spirituál kvintetem, a občas i samostatně své vlastní krásné písně, jako třeba právě zde. Ale jistě se od něj dočkáme i nějaké lumpárničky.

Petr Rímský. Fenomenální kytarista, tvůrce zničujících manuálů à la „Prvních 1440 nejzákladnějších akordů pro začátečníky“. Autor knihy Ze života muzikantského. Sametový hlas tam někde dole a vtipné žonglování se slovy a pocity. (Napsal Milan Kaplan...)

Doprovodí ho jeho parta MISITU, což je Veronika Skočdopolová, Pavlína Sosňáková a Pavel Hloušek.

Podrobnosti průběžně doplňujeme :-). Rezervace vpravo nahoře :-) nikoli vlevo dole :-))). Událost na Facebook tady.

 

Adresa:
Ústavní 249, 181 02 Praha 8-Bohnice-Praha 8

 

Mapa:


Powered by iCagenda

Facebook

Muzikantská škola