fbpx

Praha, Petr Rímský a Kytarovka.cz – Písničkáři sobě

Písničkáři sobě
rimsky-icag
Datum:: středa, 25. květen 2022 19:30

Místo konání:: Divadlo Františka Troníčka  |  Město:: Praha, Česká republika

Praha, Petr Rímský a Kytarovka.cz – Písničkáři sobě

Podrobnosti připravujeme.

Petr Rímský

Lehce improvizační a neopakovatelný díl pořadu v Divadle Troníček.

Tentokrát vystoupí vybraní písničkáři z Petrovy kytarové školy www.kytarovka.cz, kterou Petr Rímský vede už přes třicet let. Už brzy zveřejníme, kteří to budou 🙂. Těšíme se na to, kam se naši absolventi posunuli. Zodpovíme i dotazy zájemců o školu. Zúčastnit se totiž mohou jak úplní začátečníci, tak i „staří pardálové”.

Samozřejmě bude i povinná skladba – Rímčákova písnička!!! Bude muzika, bude legrace, bude i vážno a hezky. O překvapení nebývá nouze.

Zdeněk HamříkPísničkář Zdeněk Hamřík se jezdil učit na kytaru k Miloši Dvořáčkovi a pak postoupil na naši kytarovou školu. S námi se bleskově naučil hudební nauku a spoustu hráčských dovedností, zvyků a fíglů. Jezdil opakovaně, pak začal pomáhat s organizací, asistovat Rímčákovi, a dokonce v jeho stylu i samostatně učit. Pak vystrkal Petra zpět na scénu a zahráli spolu řadu koncertů. Nakonec vyprovokoval společné natáčení desek s Petrem, který tu svou dokončil, zatímco Zdeněk povýšil na šéfa katedry a už to nestihnul. Třeba ho vyprovokujeme teď. Z dochovaných fotek je vidno, že už mu taky léta nestojí 😛. Těšíme se, Zdeňku!

Josef PucholtJosef Pucholt (na obrázku ten mladší vpravo, vlevo je žák písničkář Petr Vašina 😛) přijel poprvé na kytarovku a dokázal se i ve všeobecném veselí povýšit na roli, kterou jsem míval v dobách školní docházky já. Třídní šašek. Mnohou srandu stvořil sám, často byl ale po ruce na kdejaké vtípky všech, včetně mých. Hrál způsobem lehce připomínajícím padoucnici a tak strašně chtěl, až to rvalo srdce, struny i játra. Ale vážně. Pepa si ve skutečnosti bral k srdci všechna poučení a technické rady a teoretickou logiku, ale především si doma hrál a hraje. Posunul se za pár let hodně, inspiruje se velmi správně v klasické hře, viz ukázka. Těšíme se, jak to bude vypadat s písničkami. Zda je kytara hezky podpoří a nepřebije. Pusťte si Pepovo video https://www.tiktok.com/@josef.../video/7097129277321153797? 

Petra doprovodí jeho parta Misitu – Veronika Skočdopolová, Petra Komorášová a Jan Procházka.

Foto: Antonín Volf, Marian Opletal, Lenka Pužmanová

plakat A4 2022 05 25 praha

 

Adresa:
Vladislavova 22
Praha, Česká republika

 

Mapa:


 

Seznam termínů


  • středa, 25. květen 2022 19:30

Powered by iCagenda