tksdfractionslider

Písničkáři v Divadle Za plotem 1/2017

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Písničkáři v Divadle Za plotem - leden 2017

2017 01 30 Praha webAutor: Michaela Mádlová, Publikováno na Folktime a jinde

30. ledna jsme se opět (stejně jako každé poslední pondělí v měsíci) sešli v Divadle Za plotem v pořadu písničkáře a kytaristy Petra Rímského nazývaném „Koncert s těmi, které mám rád“ slotsonlinecanada.ca. „Folkové bláznění“, jak Petr někdy také neoficiálně označuje tuto akci, se koná pravidelně od září roku 2016 a za tu dobu se zde vystřídalo již několik skvělých muzikantů: v září to byl Jiří Holoubek, v říjnu Jan Spálený, v listopadu „vzkříšené“ duo M+L (Miluška a Luboš Hrdličkovi) a v prosinci Matěj RakOta Maňák.

V lednu přijel hostovat Víťa Troníček, známý především z kapely Marien, tentokrát však dorazil v uskupení s kontrabasistou Petrem Feďou OpočenskýmJanem Koubou hrajícím na dobro (resofonická kytara).

Koncert zahájil Petr Rímský se svou partou MISITU, kterou tvoří aktuálně vokalistky Veronika Skočdopolová, na externí spolupráci přecházející Zuzka Vilímová, vracející se Petra Zajíčková a baskytarista Pavel Hloušek. Po úvodní písni A ještě radši se vracím jsme si připomněli Vánoce písní Na Štědrý večer (protože Petr má Vánoce celý rok:-)) a když dozněla píseň Blues na černo, vstoupil na scénu Víťa Troníček. Publikum rozesmál písní O kaprovi, ve které vylíčil, co se stalo, když vyhrál na plese rybu místo vytouženého dortu, následně mnohé dojal silným osobním příběhem Sága rodu T. Společně s ostatními členy svého uskupení (které zatím nemá jméno) nás v písních zavedl do bouřlivých let mládí, dále na Divoký západ ve stylu country a bluegrassu, kde vyniklo dobro Jana Kouby i basa Petra Fedi Opočenského, nechyběly také písně s romantickým podtextem. Víťa ukázal, že se nebojí ani zhudebnění aktuálních témat dnešní doby, na něž nahlíží s nadhledem a tolik potřebným optimismem.

A jaké další zážitky jsme si odnesli? Vokalistky Zuzka s Verčou předvedly, jak se baví, když se muži vytratí z dohledu. Basák Pavel Hloušek dokázal, že s přehledem zvládá i nečekané odbočky, které na něj mistr kytary a milovník improvizace Petr Rímský nachystá. Poznali jsme Zákon o zachování lásky.

Na závěr jsme se rozloučili písní Život je jen náhoda, do které se zapojili všichni hudebníci i publikum. Byl to krásný večer s výbornými a milými muzikanty.

Velký dík si zaslouží kromě interpretů i David Alfik Dewetter, který se staral o světla a zvuk.

Chcete být příště u toho a užít si příjemnou atmosféru a energii živého koncertu? Tak doražte 27. února v 19:30 do Divadla Za plotem. V únoru s námi bude „bláznit“ mladá talentovaná písničkářka z Českých Budějovic, Adéla Jonášová. Rezervace na http://www.rimsky.cz/petr/index.php/cz/koncerty/9-praha

Facebook

Muzikantská škola